Oktay Aktolun

Oktay Aktolun Oktay AKTOLUN
Risk, Süreç ve Teknoloji Hizmetleri Lideri
PricewaterhouseCoopers

Uzmanlık

Oktay Aktolun, 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren Sistem ve Süreç Denetim Hizmetleri Lideri göreviyle şirket ortağı olarak PwC Türkiye’de çalışmaya başlamıştır. PwC’ye katılmadan önce 2000 yılından bu yana Deloitte Türkiye’de Kurumsal Risk Hizmetleri’nden sorumlu ortak olarak çalışmaktaydı.
Oktay, kontrol güvence, BT risk güvence, performans güvence, iç denetim, iş sürekliliği ve hazine işlerinden sorumludur.

Farklı alanlarda BDDK düzenlemelerine göre proje yönetimi, bilgi sistemleri uygulama ve denetim / danışmanlık projelerini yönetmiş ve gerçekleştirmiştir. Sarbanes Oxley yasasına ilişkin hazırlık, gözden geçirme ve denetim projelerinde uzmanlığı bulunmaktadır.

Kariyerine 1986 yılında Türk Kablo’da başlamıştır. Yazılım geliştirme mühendisi olarak çalışmıştır. Kariyerine daha sonra Intertech ve Demirbank’ta yazılım mühendisi ve BT müdürü olarak devam etmiştir. Deloitte’taki pozisyondan önce Tekstilbank’ta BT müdürü pozisyonunda çalışmıştır.

Nitelikler & Üyelikler

Oktay, Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), Kurumsal Yönetim Derneği (KYD), Yönetim Danışmanlığı Derneği (YDD), Türkiye Finans Yöneticileri Derneği (TFYD), Sertifikalı Suistimal Denetçileri Birliği, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) ve ISACA üyesidir.
 
Oktay, Certified in the Governance of Enterprise IT (CGEIT), Certified in Risk and Information Systems Control (CRISC) ve Certified Risk Management Assurance (CRMA) sertifikalarına sahiptir.

Eğitim & Yabancı Diller

Oktay, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezundur ve İngilizce bilmektedir.

<<< Konuşmacılar